اخبار

تهران خون نیاز دارد – ذخایر خونی شکننده است

به گزارش خبرگزاری مهر، محمدرضا مهدی زاده افزود: همه ساله با ورود به ماه مبارک رمضان آمار اهدای خون کاهش می‌یابد و امسال نیز وجود موج چهارم همه گیری کرونا سبب کاهش تردد مردم و مراجعه کمتر شده است در حالی که نیاز به خون مستمر و همیشگی است و بیماران همه روزه نیازمند به خون اهدایی و فرآورده‌های خونی هستند.

وی با اشاره به عمر سه روزه پلاکت، گفت: کسانی که به این فرآورده خونی نیاز مبرم پیدا می‌کنند معمولاً مشکلات انعقادی یا سرطان دارند و در صورت کمبود این فرآورده همکاران انتقال خون با تماس و فراخوان اهدا کنندگان و دریافت مستقیم پلاکت این نیاز را رفع می‌کنند.

مهدی زاده با اشاره به بیماری‌های مزمن نیازمند به خون و فرآورده‌های خونی مثل تالاسمی، هموفیلی، سرطان و حجم بالای جراحی‌هایی که در مراکز درمانی استان تهران انجام می‌شود، تاکید کرد: ذخایر خون در استان تهران با توجه به شرایط موجود بسیار شکننده است و شهروندان تهرانی در کمک به همشهریان و هموطنان خود و حفظ وضعیت پایدار ذخایر خونی اقدام کنند.

وی، پیشاپیش فرا رسیدن عید سعید فطر را به همه هموطنان و به ویژه اهداکنندگان خون تبریک گفت و از شهروندان خواست این روزهای پایانی ماه مبارک رمضان با اهدای خون جلوی کاهش ذخایر خون را بگیرند و به درمان بیماران کمک کنند.

بر اساس اعلام روابط عمومی اداره کل انتقال خون استان تهران، ۴ مرکز اهدای خون در تعطیلات عید سعید فطر فعال خواهند بود.

مرکز جامع وصال از ساعت ۸ صبح تا ۲۰:۳۰، مرکز جامع منطقه ۵ (ستاری) از ساعت ۹ تا ۱۶، مرکز جامع منطقه ۴ (تهرانپارس) از ساعت ۹ تا ۱۶، مرکز منطقه ۲۰( شهر ری) از ساعت ۹ تا ۱۶

منبع
خبرگزاری مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا