تغذیهویتامین‌ها و مکمل ها

چگونه مزه‌ی مکمل آهن را بهتر کنیم؟

مکمل آهن، یکی از مکمل‌های خوراکی است که بسیاری از افراد از آن استفاده می‌کنند؛ اما معمولاً از مزه‌ی مکمل آهن شکایت دارند.

مکمل‌های آهن مایع برای افزایش سطح آهن در افرادی که کمبود آهن دارند، به ویژه آن‌هایی که مبتلا به کم خونی هستند، استفاده می‌شوند. این وضعیتی است که باعث ضعف و خستگی می‌شود. مکمل‌های آهن مایع ساده، خوش طعم نیستند و این موضوع مصرف آن‌ها را به خصوص برای کودکان دشوارتر می‌کند؛ اما می‌توانید با چند ترفند ساده طعم مکمل را بسیار بهتر کنید، بنابراین مصرف آن توسط کودکان ساده‌تر خواهد بود.

آن را در یک نوشیدنی مخلوط کنید

توصیه می‌شود که مکمل آهن مایع خود را به یک لیوان آب میوه مانند آب پرتقال اضافه کنید. ویتامین C موجود در بسیاری از انواع آب میوه‌ها به جذب آهن کمک می‌کند که یک مزیت خارق‌العاده است. با این‌حال، سعی کنید همیشه آب میوه را با مکمل آهن با معده خالی بنوشید؛ زیرا در این وضعیت بدن شما قادر خواهد بود این ماده معدنی را بهتر جذب کند. همچنین می‌توانید مکمل‌های آهن مایع را در آب گوجه فرنگی مخلوط کنید؛ اما مکمل آهن مایع را با شیر، قهوه یا چای مخلوط نکنید، زیرا جذب را کاهش می‌دهند.

آن را به غذا‌های خاص اضافه کنید

مکمل آهن مایع را با مواد غذایی خاصی مخلوط کنید تا طعم آن پنهان شود. برای مثال، می‌توانید مکمل آهن را با یک وعده سس سیب مخلوط کنید. پوره‌های میوه و سبزیجات دیگر گزینه‌های در دسترس شما هستند. مصرف مکمل آهن با مقدار کمی غذا نیز می‌تواند ناراحتی معده را به حداقل برساند. ناراحتی معده می‌تواند از عوارض جانبی آهن مایع باشد. سعی کنید مکمل آهن مایع را با ماست مخلوط نکنید.

از داروخانه بپرسید

بسیاری از داروخانه‌ها طعم‌دهنده‌هایی را تهیه می‌کنند که به‌طور خاص برای دارو‌ها ساخته شده‌اند و ممکن است بتوان از آن‌ها به عنوان طعم ‌دهنده به مکمل آهن مایع استفاده کرد. اگر مکمل آهن تجویزی باشد، معمولاً مزه‌ی بدتری دارد. طعم‌های مختلفی از جمله شکلات، آدامس بادکنکی، آب نبات، توت فرنگی، گیلاس، وانیل و نعناع فلفلی و همچنین طعم‌های میوه دیگر موجود است. با داروساز در مورد طعم‌های موجود برای مکمل آهن مایع صحبت کنید.

به دنبال مکمل‌های خوشمزه باشید

قطره آهن

به دنبال مکمل‌هایی باشید که از قبل طعم‌دار شده‌اند. مارک‌های خاصی از مکمل‌های آهن مایع از قبل طعم‌دار شده‌اند بنابراین طعم بهتری دارند. مکمل‌ها، مخصوصاً برای کودکان طعم‌دار می‌شوند و طعم‌های رایج شامل توت و انگور است. سایر مکمل‌های آهن مایع ممکن است با عسل، سنجد و پرتقال طعم‌دار شوند.

منبع
SFGATE

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا