تغذیهویتامین‌ها و مکمل ها

بهترین شربت کلسیم موجود در بازار چیست؟

امروزه باتوجه‌ به نوع زندگی و تغذیه افراد معمولاً بسیاری از مردم جامعه دچار بیماری‌های گوناگونی می‌شوند. یکی از بیماری‌هایی که امروزه بسیار مشکل‌ساز شده است بیماری کمبود کلسیم است. جالب است بدانید که این نوع از بیماری معمولاً ارتباط مستقیمی با نوع تغذیه افراد دارد. برای درمان بیماری کمبود کلسیم راه‌های گوناگونی وجود دارد که بهترین نوع آن مراجعه به پزشک است. معمولاً پزشکان برای درمان این بیماری شربت کلسیم را تجویز می‌کنند و افراد باید بدانند که بهترین شربت کلسیم بازار کدام است. زیرا با این روش می‌توانند درمان بهتر و سریع‌تری داشته باشند. اگر مایل به شناخت بهترین شربت کلسیم بازار می‌باشید در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

بهترین شربت کلسیم بازار باید حاوی کدام مکمل‌های کلسیومی باشد؟

معمولاً افراد باید توجه داشته باشند که قبل از خرید هرگونه دارو ابتدا باید درمورد آن دارو اطلاعاتی را کسب کنند زیرا این کار باعث شناخت بهتر و افزایش آگاهی شما از روند در مان بیماری خود می‌شود. معمولاً بهترین شربت کلسیم بازار باید داری دو نوع از کلسیم که تأثیر بسیار زیادی در بدن افراد دارند باشد. این دو نواز کلسیم شامل کلسیم کربنات و کلسیم سیترات هستند.

کلسیم کربنات

این نوع از کلسیم دارای خواص زیادی از جمله دارابودن 40% المنت کلسیم است؛ اما باید توجه داشت شربت‌هایی که دارای این نوع از کلسیم هستند حتماً باید بعد از وعده غذایی مصرف شوند تا باعث بهتر جذب شدن کلسیم مواد غذایی به بدن شوند

کلسیم سیترات

این نوع از مکمل معمولاً برای جذب شدن به بدن نیاز اسیدی شدن معده ندارد. به همین خاطر معمولاً می‌توان آن را در هر زمان از شبانه‌روز مصرف کرد. مصرف این نوع از مکمل محدودیت سنی ندارد و تمامی افرادی دارای کمبود کلسیم هستند می‌توانند از آن استفاده کنند. کلسیم سیترات دارای قدرت جذب بالاتری نسبت به کلسیم کربنات است. ازاین‌رو معمولاً داری نفخ و عوارض گوارشی بسیار کمی است.

مصرف شربت کلسیم در درمان کدام بیماری‌ها موثر است؟

همان گونه که گفتیم یکی از مهم‌ترین داروهایی تجویزی پزشکان برای درمان بیماری کمبود کلسیم، تجویز شربت کلسیم است؛ اما در خیلی از موارد مشاهده شده است که به‌خاطر بی‌کیفیت بودن نوع شربت خریداری شده روند بیماری بسیار کند پیش رفته است. پس افراد باید هنگام مراجعه به داروخانه سعی کند بهترین شربت کلسیم بازار را خریداری کنند. زیرا مصرف شربت کلسیم باعث بهبود بیماری‌های زیادی از جمله موارد زیر می‌شود.

جلوگیری از پوکی‌ استخوان

معمولاً با بالارفتن سن استخوان‌های بدن کم‌کم شروع به تحلیل و ضعیف شدن می‌گیرند و اگر افراد درگذشته داری تغذیه نامناسب بوده باشند ممکن است به این بیماری مبتلا شوند؛ اما شما می‌توانید برای جلوگیری از ابتلا به این بیماری با مشورت پزشک قبل از ابتلا به این بیماری و برای پیشگیری از آن شروع به مصرف شربت کلسیم کنید. تا با جذب کلسیم این شربت از تضعیف استخوان‌ها جلوگیری شود.

کاهش چربی خون

معمولاً افرادی که داری توده بدنی بالاتری هستند می‌توانند با مصرف شربت کلسیم به همراه و بعضی از ویتامین‌ها به کاهش چربی خون خود کمک کنند. البته قبل از استفاده شربت کلسیم، مطمئن شوید که چقدر کلسیم نیاز دارید و جوانب مثبت و منفی هر شربت کلسیمی را که برای مصرف انتخاب می‌کنید خوب بسنجید.

قبل از مصرف شربت کلسیم باید به نکات زیر توجه کرد:

 • شربت کلسیم مصرف نکنید مگر اینکه پزشک شما این کار را به شما توصیه کرده باشد. از مصرف آنتی‌اسیدها بدون مشورت با پزشک خودداری کنید.
 • سعی کنید حتماً از بهترین شربت کلسیم موجود در بازار استفاده کنید.
 • بسیاری از آنتی‌اسیدها حاوی کلسیم هستند و اگر از آنتی اسید کلسیم با استات کلسیم استفاده کنید، ممکن است مقدار زیادی از این ماده معدنی دریافت کنید.

شربت لیپوکلسید

مصرف شربت کلسیم به همراه چه داروهایی خطرناک است؟

معمولاً قبل از مصرف شربت کلسیم سعی کنید حتماً با پزشک خود مشورت کنید. زیرا در بسیاری از موارد ممکن است که مصرف این شربت به همراه بعضی از داروها خطرساز شود. بعضی از این داروها شامل موارد زیر هستند. اگر هرکدام از این داروها را مصرف می‌کنید قبل از تجویز پزشک حتماً با پزشک خود در میان بگزارید.

 • دمکلوسیکلین
 • داکسی سایکلین
 • جمیفلوکساسین
 • لووفلوکساسین
 • مینوسیکلین
 • موکسی فلوکساسین
 • نورفلوکساسین
 • افلوکساسین
 • تتراسایکلین

چه کسانی باید از شربت کلسیم استفاده کنند؟

 • افرادی که به بیماری پوکی‌استخوان مبتلا هستند
 • افرادی که داری تغذیه مناسبی نیستند
 • افرادی که از محصولات لبنی استفاده نمی‌کنند

افرادی که به بیماری پوکی‌استخوان مبتلا هستند

افرادی که به پوکی‌استخوان مبتلا هستند. حتماً با کمبود کلسیم در بدن خود مواجه می‌شوند. این‌گونه از افراد می‌تواند با مصرف بهترین شربت کلسیم در بازار به بهبود استحکام استخوان‌ها کمک کرده و همین امر موجب می‌شود که در مرور زمان این بیماری به میزان قابل‌توجه ای بهبود یابد.

افرادی که داری تغذیه مناسبی نیستند

بعضی از افراد معمولاً به‌خاطر داشتن تغذیه نامناسب با کمبود بسیاری از مواد معدنی و ویتامین‌ها در بدن خود مواجه می‌شوند. این‌گونه از افراد بیشتر از سایر مردم در معرض ابتلا به بیماری کمبود کلسیم هستند و حتماً باید برای پیشگیری از این بیماری با مشورت با پزشک خود شربت کلسیم مصرف کنند.

افرادی که از محصولات لبنی استفاده نمی‌کنند

یکی از اصلی‌ترین مواد غذایی که در تامین کلسیم بدن نقش دارند محصولات لبنی است؛ زیرا این مواد سرشار از کلسیم هستند و افرادی که تمایل به مصرف محصولات لبنی ندارند بهتر است که از شربت‌های کلسیم استفاده کنند. تا با مرور زمان دچار پوکی‌استخوان و کمبود کلسیم نشوند.

بهترین شربت کلسیم در بازار کدام شربت است؟

شاید برای خیلی از شما این سؤال پیش بیاید که چگونه بهترین شربت کلسیم در بازار را پیدا کنیم؟ در جواب این سؤال بهتر است بدانید که برای پیدا کردن این شربت باید حتماً به مارک آن توجه کنید و این شربت را از یک مارک معتبر تهیه کنید. در این میان شربت نانولیپوزومال لیپوکلسید یکی از محصولاتی است که از نظر پزشکی و ارزش دارویی دارای جایگاه ویژه‌ای است.

جمع‌بندی

ما در این مقاله به معرفی بهترین شربت کلسیم بازار پرداختیم. همچنین در این مقاله به کاربردها، تأثیر این شربت بر بیماری‌ها، اخطار و منع مصرف این شربت به همراه بعضی از داروها اشاره شد. معمولاً برای پزشکان برای درمان این بیماری از داروهای زیادی از جمله شربت‌های کلسیم استفاده می‌کنند یکی از بهترین برندها و شربت‌های کلسیم موجود در بازار شربت کلسیم نانولیپوزومال لیپوکلسید است.

منبع
Kimia Kala Razi

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا